İğne Oyası Havlu Kenarları İle Evinizi Süsleyin

Her genç kızın çeyiz sandığında muhakkak iğne oyası ile yapılmış birkaç eşyası vardır. Bunlardan en güzelleri ise renk renk güzel güzel havluların kenarlarını süsleyen iğne oyası havlu kenarlarıdır. İğne oyası havlu kenarları şahane bir çeyiz sandığının olmazsa olmazıdır. İlmek ilmek nakış nakış yapılmış bu iğne oyası havlu kenarları gelecekte sahip olunan mutlu mesut yuvanın en güzel süsleri olacaktır.

Günümüzde iğne oyası havlu kenarları birçok yerde satılmakta ancak sahip olması gereken değere sahip olamamaktadır. Hazır işlenen fabrika ürünleri, tam bir sanat eseri olan bu el yapımı iğne oyası havlu kenarları için tam anlamıyla bir kabus olmuştur. Bu işle geçimini sağlayan ev hanımlarının da ocağına tabiri caizse incir ağacı dikmiştir. Ancak retro modanın tekrardan gün yüzüne çıkması iğne oyası havlu kenarları için bir kıvılcım yakmıştır. Ne olursa olsun fabrika ürünleri satan dükkanlar bu ürünlerin fabrika ürünü olduğunu müşterilerine belirtmektedir. Ancak bazı insanlar daha pahalı olmasına rağmen bu göz nuru iğne oyası havlu kenarlarının parasını ödeyerek sahiplerinden satın almaktadır. Sebep olarak tabi ki moda gösterilebilir. Çünkü el yapımı her zaman daha kıymetli olduğu inancı hala içimizde bir yerlerde var.

İğne Oyası Havlu Kenalarını Nereden Temin Edebilirim?

Çeyiz sandıklarında ya da evlerinde birer sanat eseri taşımak isteyen insanlar iğne oyası havlu kenarları satın almak istiyorlar. Ancak çoğu zaman nerede alacaklarını bilemiyorlar. Şöyle söylenebilir ki evinizin etrafında muhakkak bir bijuteri ya da dikiş nakış satışı yapan dükkanlar olacaktır. Öncelikle buralara başvurarak iğne oyası havlu kenarları sahibi olabilirsiniz.

Bu dükkanlarda olmasa bile dükkanların iletişim halinde olduğu bu oyalardan yapan insanlar olacaktır. Eğer almakta ciddi olduğunuzu belirtirseniz sizin için sipariş verebilirler. Ya da direkt olarak ulaşabildiğiniz bu işlerden anlayan ev hanımlarına ulaşarak da bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Eğer bu imkanlara sahip değilseniz yapmanız gereken internete girmek ve iğne oyası havlu kenarları satışı yapan internet sitelerine başvurmak olacaktır. Sadece internet siteleri değil iğne oyası havlu kenarları satışı yapan birçok sosyal medya hesabı da bulunmaktadır. Oralardan çok basit bir şekilde iğne oyası havlu kenarları siparişi verebilirsiniz.

Kendim Yapmak İstiyorum

Eğer bu oyaları kendiniz yapmak istiyorsanız hemen bir aile büyüğünüzden ya da bu işlerle uğraşan komşularınızdan yardım alabilirsiniz.

İnternetten Oya Öğrenebilir miyim?

Cevabımız tabi ki evet. Eğer bu oyaları kendiniz yapmak istiyorsanız ve danışacak da kimseniz yoksa çok basit bir şekilde internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından resimli ve videolu yardım alarak kendi oyalarınızı kendiniz yapabilirsiniz.

 TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


16.6.2017 14:16:34
3861