98 MOTOSİKLETE TRAFİKTEN MEN !

 Motosiklet kazalarının önüne geçmek amacıyla Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü, Motosiklet sürücülerine karşı başlattığı özel denetim uygulamasında, kuralları hiçe sayan  sürücülere ceza yağdı. Trafik ekipleri, 1-16 Haziran tarihleri arasında 445 motosikleti kontrol ederken, tescilsiz ve ehliyetsiz 98 motosiklet trafikten men edildi, 56 bin 375 lira da para cezası kesildi. Denetimlerin yıl boyu devam edeceğini bildiren İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun, 24 Haziran Cumartesi itibariyle kasksız sürücülere de ceza uygulanacağını açıkladı.

 

KURALLARI İHLAL EDEN MOTOSİKLET SÜRÜCÜCÜLERİNE CEZA YAĞDI

Gönen’de tescilsiz, plakasız ve ehliyetsiz motosiklet ve sürücülerine göz açtırılmıyor. Motosiklet kazalarının en fazla yaşandığı ilçelerin başında gelen Gönen’de, kazaların önüne geçmek amacıyla Gönen Kaymakamlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü biz dizi tedbir aldı, motosiklet sürücülerine karşı 1 Haziran 2017 itibariyle özel denetim uygulaması başlatıldı.

Motosiklet kazalarının yoğun olduğu kavşak ve caddelerde denetimler sıklaştırılırken, Gönen İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun, özel denetim uygulamasının yıl boyunca devam edeceğini açıkladı.

Gönen’de motosiklet kullanımının ve motosikletten kaynaklanan kazaların çok fazla olduğuna dikkat çeken Coşkun,” Vatandaşımızın can güvenliği için bu tedbiri aldık” dedi.

Özel denetim uygulamasının başladığı 1 Haziran ile 16 Haziran tarihleri arasında trafik ekipleri tarafından 445 motosikletin kontrol edildiğine işaret eden Müdür Coşkun, “Tescilsiz, plaksız ve ehliyetsiz olan 98 motosiklet yediemin parkına bağlandı, trafik kurallarına uymayan motosiklet sürücülerine de toplamda 57 bin 375 lira para cezası kesildi.

Şu anda kasksız motosiklet sürücülerimizi uyarıyoruz, 24 Haziran Cumartesi Günü itibariyle kask kullanmayan motosiklet sürücülerine de ceza kesilecek” dedi.

Amaçlarının vatandaşı cezalandırmak olmadığını da sözlerine ekleyen İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun, “İnsanlarımızın canı yanmasın, ölümler olmasın. Şu ana kadar trafik ekiplerimiz kasksız sürücüleri uyardı. Otomobillerde nasıl emniyet kemeri önemliyse, motosikletlerde de kask hayat kurtarır. Bayram öncesi kasksız motosiklet sürücülerine ceza uygulaması başlatılacak. Milletimizin acısız, gerçek anlamda bayram yapmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


21.6.2017 14:28:02
6922