SANAYİDE ÇALIŞACAK İŞÇİ YOK !

 Gönen’in analizi:  İş arayan çok, sanayi işçi olmak isteyen yok! Bölgeyi ve yatırımcıları bekleyen en büyük tehlike iş gücü..

İstanbul sanayisinin Güney Marmara Bölgesine kaymaya başladığını bildiren Gönen Deri OSB Başkanı Kaymakam Bekarlar: “Liman bağlantısından dolayı yatırımcı nezdinde bölgemizin cazibesi yüksek. Bölgemiz ve yatırımları bekleyen en büyük tehlike ise sanayi işçisi temini.”

Gönen Deri Karma İhtisas ve Organize Sanayi Bölgesi yeni yatırımcılarla buluşmaya hazırlanırken; Deri OSB Başkanı Kaymakam Faruk Bekarlar, İstanbul kökenli iki ayrı firmayla görüşme içerisinde olduklarını bildirdi. Çelik konsesyon üzerine üretim yapacak bir firmaya 40 dönüm arazi tahsis edeceklerini kaydeden Kaymakam Bekarlar, “50 dönüm yer isteyen firmayla da görüşmelerimiz tamamlanmak üzere” dedi.

Liman bağlantısı, arazi ücreti ve coğrafi konumundan dolayı yatırımcı için çekim bölgesi olduklarını da kaydeden Gönen Deri Karma İhtisas OSB Başkanı Kaymakam Bekarlar, “Güney Marmara Bölgesinin sanayi üssü olmaya adayız. Ancak, bölgemizi ve yatırımcıları bekleyen en büyük tehlike sanayi işçisi temininde yaşanmakta ve bu sıkıntı ileri de daha da yaşanacak. Şu anda iş arayan çok, sanayi işçisi olmak isteyen yok” açıklamasında bulundu.

KAYNAK : GÖNEN POSTASITAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


6.7.2017 14:49:58
1723