SON DAKİKA : VALİLİK UYARDI ! GÖNEN'DE YOĞUN KAR YAĞIŞI !

Balıkesir Valiliğinden gelen son dakika açıklamasını aynı şekilde paylaşıyoruz ;

 


KUVVETLİ YAĞIŞ VE KAR YAĞIŞI!..
 
 

Yarın (24 Ocak 2017 Salı): Sabah saatlerinde İzmir ve Aydın'da başlayacak yağmur, gün içerisinde tüm bölgede (İzmir, Aydın, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa ) görülecek. Yağışların akşamdan itibaren İzmir'in, Manisa'nın, Aydın'ın ve Balıkesir'in batısı ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli (20-35 kg/m2) olması tahmin ediliyor.

25 Ocak 2017 Çarşamba: Bölge genelinin sağanak, güneyinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği; yağışların sabah saatlerine kadar İzmir'in (Merkez 

dahil) güney ve doğusu ile Aydın'ın batısında, zamanla Aydın'ın il genelinde yer-yer kuvvetli (24-40 kg/m2 olması; gece kuzey kesimlerdeki Çanakkale'nin (Merkez dahil), Balıkesir'in (Merkez dahil) ve Manisa'nın (doğu ilçelerinde) yağışların karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşeceği beklenmektedir. Kar yağışının zamanla Çanakkale'nin doğu ve Balıkesir'in Merkez, kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

 

26 Ocak 2017 Perşembe/27 Ocak 2017 Cuma: Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in (Merkez dahil) doğu ve Manisa'nın kuzey ve doğu ilçelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

 

FIRTINA!..

 

Halen kuzey ve doğu yönlerden (poyraz) orta kuvvette, Çanakkale çevrelerinde kuvvetli esen rüzgarın yarın (Salı) güney ve doğu (keşişleme) yönlerden bölgenin güney ve batısında kuvvetli, kıyılarda fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği; fırtınanın Çarşamba günü ilk saatlerde İzmir’in güneyi ve Aydın il genelinde etkili olduktan sonra öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği; aynı gün ilk saatlerde Çanakkale’nin batısında kuzey ve doğu yönlerden (poyraz) kuvvetli (35-50 km/saat) esen rüzgarın gün içerisinde bölgenin tamamında kuvvetli eseceği; Perşembe günü Çanakkale ve Balıkesir il genelinde, İzmir’in ve Manisa’nın kuzey ve batısında ve Aydın'ın batısında fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği; kuvvetli fırtınanın Cumartesi günü ilk saatlerde etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

 

SICAKLIK DÜŞÜŞÜ!..

 

Mevsim normalleri dolayında seyreden hava sıcaklığının Perşembe ilk saatlerden itibaren bölgenin kuzeyinden başlayarak bölge genelinde azalacağı ve Çarşamba gününe göre 3 ila 6 °C daha düşük olacağı beklenmektedir.

Kuvvetli gök gürültülü yağış, yıldırım, kar yağışı, kuvvetli rüzgar ve fırtına, sıcaklık düşüşü ile birlikte iç kesimlerde oluşması muhtemel buzlanma ve don olayına karşı vatandaşların ve ilgilerin başta karayolu ulaşımında oluşması muhtemel aksaklıklar olmak üzer, tüm olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


23.01.2017 21:01:10
4330