GÖNEN'E 200 BİN METREKARE PARKE TAŞ DÖŞENECEK !

Plevne-Tırnova- Reşadiye Mahallelerinin alt ve üst yapısı tamamen değişiyor. Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Gönen Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesinin işbirliğinde 2018 yılında Gönen’e 120 bini ilçe merkezi 80 bin metrekaresi kırsal mahalleler olmak üzere 200 bin metrekare kilit parke taş döşeneceğini açıkladı.

2017 yılında ilçe merkezi ve kırsal mahallelere 120 bin metrekare parke kilit taş döşenirken, 2018 yılında 120 bini kent merkezi, 80 bin metrekaresi de kırsal mahalleler olmak üzere Gönen’e 200 bin metrekare kilit parke taş döşenecek.

Parke taş ihalesinin yapıldığını bildiren Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Plevne-Tırnova ve Reşadiye olmak üzere üç mahallenin alt ve üst yapısının tamamen değişeceğini belirtti. Üç mahallede Kanalizasyon hattı çekme çalışmasının bittiğini, doğalgaz hattının döşendiğini kaydeden Başkan Yakar “İçme suyu hattı değişiyor. Hafta başından itibaren ekiplerimiz bu mahallelerimizde parke taş döşeme çalışmasına başlayacak” dedi. 

YAYA VE ENGELLİLER DÜŞÜNÜLEREK YOL YAPILACAK


Bazı noktalarda yolların ve kaldırımların genişletileceğini de belirten Başkan Yakar , “Genişletmemiz gereken sokaklarda arsası bulunan yurttaşlar bize destek çıkmalı. Çünkü bir yolu iki defa yapamayız, bir defada olması gereken yol standartlarını oluşturmamız gerekiyor. Geçmiş dönemlerde yol yapım çalışmalarında daha çok araç trafiği düşünülerek yapılıyordu. Biz bu dönem yayaları ve engelli vatandaşlarımızı düşünerek kaldırım çalışmalarını yapacağız” dedi.

GönenPostası GazetesiTAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


22.1.2018 15:02:31
1239