SAMSUN KİRALIK DAİRE FİYATLARI NE KADAR ?

Samsun; tarihi, doğası ve deniziyle Karadeniz Bölgesi’nin en dikkat çeken illeri arasında yer alıyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Samsun’da gayrimenkul piyasası önemli bir yere sahip.

Özellikle bölgede yaşayanlar ve bütçesi konut almak için yeterli olmayanlar kiralık daire fiyatlarını yakından takip ediyor. Peki, Samsun kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Samsun’da kiralık daire fiyatları:

Samsun’da yaşam

Karadeniz Bölgesi'nin ekonomi, sanayi, ticaret, ulaşım eğitim ve sağlık alanında en gelişmiş şehirlerinden Samsun’da 17 ilçe bulunuyor. Samsun ilçeleri ise şöyle; İlkadım, Atakum, Bafra, Çarşamba, Canik, Vezirköprü, Terme, Tekkeköy, Havza, Alaçam, 19 Mayıs, Ayvacık, Kavak, Salıpazarı, Asarcık, Ladik ve Yakakent. Samsun’u öne çıkaran yerlerin başında ise Çarşamba ve Bafra Ovaları ve bu ovalara hayat veren Yeşilırmak ve Kızılırmak geliyor. Büyük bir liman kenti olan Samsun, aynı zamanda turizm açısından da önemli şehirler arasında geliyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Samsun’da devam eden başlıca ulaşım ve altyapı projeleri ise şöyle; Samsun- Kuş Cenneti Arası Sahil Düzenlemesi, Gar-Tekkeköy Kavşağı Arası Tercihli Yol, Atakum- Kurupelit Yat Limanı Ve Hafif Raylı Sistem (Metrobüs-Troleybüs ) Projesi Ve Atakum İlçesi Sahil Yolu Yapımı (Adnan Menderes Bulvarı ). Samsun’a kara, hava, deniz ve demir yoluyla kolaylıkla ulaşmak mümkün. Samsun’un önde gelen ilçelerinden Atakum, sahil yolu boyunca uzanan park, dinlenme alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları ve iskelesiyle adından söz ettiriyor. Ayrıca Samsun’un doğal güzellikleri, yeşil alanları ve denizi bölgenin en büyük avantajları arasında sıralanabilir.

Samsun kiralık daire fiyatları ne kadar?

Samsun’da, her yıl artan nüfus ve öğrenci sayısı kiralık dairelere olan talebi artırıyor. Samsun şehrinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Canik Başarı Üniversitesi var. Bölgede iki üniversitenin olması, yurtta kalmak istemeyen öğrencileri kiralık daire arayışına yönlendiriyor. Böylece üniversite eğitimi için şehre gelen öğrenciler kiralık daire fiyatlarını yakından takip ediyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Samsun kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 456 TL, maksimum 760 TL arasında gösterilirken, ortalama kira fiyatı 608 TL olarak belirtiliyor. Peki, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin yer aldığı Atakum ve Canik Başarı Üniversitesi’nin bulunduğu Canik ilçesinde kiralık daire fiyatları ne kadar? Atakum kiralık daire fiyatları 543 TL ile 905 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 724 TL olarak belirtiliyor. Canik kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için; minimum 375 TL, maksimum 625 TL aralığındayken, ortalama kira fiyatı 500 TL olarak gösteriliyor.

Tüm Samsun kiralık daireler için tıklayınTAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


26.2.2018 11:23:14
1047