DANTEL ÖRNEKLERİ EL İŞİ SANATLARININ EN ÖNEMLİ KISMIDIR

Her an her yerde karşımıza çıkmakta olan dantel örnekleri, hem kolay bir şekilde yapılabilen hem de göze hitap eden modellerdir. Havlularda, pikelerde, çarşaflarda ve daha pek çok alanda kullanımı görülen dantel örnekleri, herkes tarafından yapılabilir. Yapmak için öğrenme süresi çok uzun olmayan ve her zaman her yere uyum sağlayabilen bu örnekleri ister hazır örneklerden öğrenebilir isterseniz de tamamen kendi örneklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Çiçek sembollerini, isim sembollerini, gül ve papatya çiçeklerini, hayvan figürlerini ya da dilediğiniz her türlü sembolü dantellerinize ekleyebilirsiniz. Üzerlerine ekstradan işlemeler yapabilirsiniz. İşleme yaparken farklı renk ipler kullanabilir ya da aynı ton iplerin daha açık ve koyu tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede şık tasarımlar oluşturarak kullanım sağlayabilirsiniz. İp seçiminde kaliteden ödün vermeyin.

 


Dantel Örneklerinde Yaratıcılık Önemlidir

 

 

Dantel örnekleri, içerisine yaratıcılık katıldığı zaman çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü oluyor. Danteller her türlü ipten elde edilebilir. Ancak naylon ve pamuklu iplerden yapılan danteller daha uzun yıllar boyunca eskimeden ve sökülmeden kullanılabiliyor. Havlu kenarlarında, havlu içerisinde yer alan minik işlemelere ve renklere uygun şekilde dantellerinizi tasarladığınızda, hazır gibi duran bir model elde edebilirsiniz. Böylelikle her şeyiniz daha uyumlu şekilde görünebilir. Aynı zamanda dantellerinizi kullanacağınız alanlara karar verdikten sonra, bu alanda genel olarak kullanılan renk tonlarını dantellerinizde kullanmanız daha uygun olacaktır ve kullanırken de daha fazla beğeniyle ve severek kullanabilirsiniz. Dantellerde belirli renk tonları vardır. Ancak siz hayal gücünüzle beraber ortaya farklı tasarımların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu da sizin görsel tasarımınızı daha da güçlendirir.

 


Dantel Modelleri Sayesinde Çeyizinizi Renklendirebilirsiniz

 

Hemen hemen her genç kızın çeyizinde fazlasıyla yer alan dantel örnekleri ile sizler de çeyizlerinizi renkli ve yaratıcı hale getirebilirsiniz. Çeyizlerin vazgeçilmez ürünlerinden olan danteller sayesinde çeyiz paketleri ve hazırlanan çeyiz bohçaları da çok daha renkli ve kullanışlı görünüyor. Özellikle de son modaya uygun olarak yapılan dantelli çeyizlerde altın sarısı renkleri ve gümüşi renklerin kullanımı daha fazla tercih ediliyor. Bunun en büyük sebebi ise tamamen daha fazla estetik olması ve göze hitap ediyor olmasıdır. Böylece kullanan kişiler de daha büyük bir zevkle kullanıyorlar. İplerde sim içeriğinin olması da daha çok tercih ediliyor. Bu sayede ortaya kaliteli bir tasarım örneği de çıkmış oluyor. Danteller günümüzde evlerde her yerde tercih edilerek kullanılan ürünlerin başında gelir.

 

 TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


1.3.2018 13:28:21
952