GÖNEN BELEDİYESİNDEN ÖRNEK PROJE !

Halka okuma alışkanlığını kazandırma, kitap okumayı teşvik etmek amacıyla Gönen Belediyesi örnek gösterilecek projeyi yaşama geçiriyor.

Gönen Belediyesi Kitap Okuma Evi açılıyor. Roman, şiir, deneme, güncel kitaplar ve klasikler gibi her türlü eserin yer alacağı Belediye Kitap Okuma Evinde, vatandaşlar hiçbir ücret ödemeden adres ve telefon bırakarak istedikleri kitabı alıp gidebilecek. 2 bin kitap siparişi verdiklerini bildiren Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, "Çok önemsediğimiz bir proje. Bu projeyle, çocuklarımızı ve gençlerimizi kitap okumayı ödendirmek, vatandaşımıza da okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

Kitap okuma evi projesini çok önemsediklerini belirten Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, "Çocuklarımıza, gençlerimize ve her yaştan vatandaşımıza kitap sevgisini aşılamak, okumaya teşvik etmek amacıyla çocuk kitabından, romana, şiirden denemeye, güncel kitaplardan klasiklere kadar okuma evine giden her yaştan vatandaşımıza hitap edecek zenginlikte bir kütüphane oluşturuyoruz. Belediye Okuma Evine giden vatandaşımız, istediği kitabı okuma evinde okuyabileceği gibi, telefon numaraları ve adreslerini bırakarak, istedikleri kitabı hiçbir ücret ödemeden alabilecek" dedi. -TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


13.01.2017 13:26:13
732