GÖNEN TARIM VE HAYVANCILIK FUARI AÇILDI !

Bu yıl 8'incisi düzenlenen, 269 firmanın yer aldığı "Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı" açıldı.


8. Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı 28 bin metrekare kapalı alanda açıldı. Gönen Tarım ve Hayvancılık fuarına 283 firma 750 markayla katıldı. Zirai mekanizasyon, traktörler, tarım makineleri, gübre, tohum, fide, fidan, zirai ilaçlar, hayvancılık, hayvani üretim makineleri, hayvancılık ekipmanları, yem sektörü, ambalaj gibi ürünler sergilendiği Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışına Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen, Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Ziraat odası Başkanı Necati Özkurt, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayrullah Işıktaş, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çiftçiler katıldı.


Fuar açılışında konuşan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar "Balıkesir'in Türkiye'yi besleyen il olduğunun altını çizerken, "Tarım ve hayvancılığın teknolojiyle buluşması gerekir. Heryıl çok yoğun ziyaretçi akımına uğrayan fuarımız üreticimize her anlamda fayda sağlıyor fuarlar bu yüzden önemli" mesajını verdi.


Açılışa katılan davetliler hep birlikte fuarı gezdi. Ziyaretçilere sıcak süt ikram edildi.


Ayrıca Fuarda Gönen Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından tüm geliri Mehmetçik Vakfına verilmek üzere kermes açıldı.


Fuara Gönen ve çevre ilçelerin yanı sıra Bursa Çanakkale, Balıkesir illeri ile Ege bölgesinden çiftçilerin de iştirakiyle birlikte ziyaretçi sayısının bu yıl 100 bin civarında olması bekleniyor.


Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı 5-8 Nisan tarihlerinde sabah 10:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


5.4.2018 17:56:49
1257