BAŞKAN YAKAR'DAN 28 ŞUBAT MESAJI !

28 Şubat Post-modern darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar mesajında şunları kaydetti: "28 Şubat 1997'de dış güçler ve ülkede hakim oldukları düzeni kaybetmek istemeyenlerin bir oyunu neticesinde hükümet düşürülmüş, siyasi partiler kapatılmış, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan başta olmak üzere, birçok siyasetçinin siyaset yapması yasaklanmış, hakim ve savcılar hizaya sokulmuş, gazeteciler, yazarlar fişlenmiş, gazetelerin haber ve manşetleri darbe karargahında üretilmiştir. 

Türkiye'ye ayar vermek isteyenler hiçbir dönemde karşılığını bulmadığına işaret eden başkan Yakar, "O dönemin mağdurları bugün ülkemizin yönetim kademelerinde görev alıyorlar. O dönemin acısını çekenler olarak bir daha o günlerin yaşanmaması için gayret veriyoruz. Eğitim sistemindeki adaletsizlikten, başörtüsü özgürlüğüne, ayrımcılıkların son bulmasına ve adalet sisteminden demokrasideki eksikliklere kadar birçok alanda çok büyük yasal düzenlemeler hayata geçirildi. 

AK Parti'nin bugün yeni anayasa ve başkanlık sistemi demesinin temelini oluşturan unsur, 27 Mayıslara, 12 Eylüllere, 28 Şubatlara ve 17-25 Aralıklara, 15 Temmuzlara bir daha teşebbüs edemesinler. Onun içindir ki bugün Türkiye için yeni anayasa ve başkanlık sistemine acil ihtiyaç var. Başkanlık sistemiyle yeni bir dönemin ışığını yakıp bu sancılı süreçlerin yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


28.02.2017 23:02:56
1371