BAŞKAN YAKAR EVET İÇİN SAHAYA ÇIKTI !

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi, parti teşkilatıyla birlikte ’evet’ için sahaya çıktı. Çalışmalarını hızlandıran ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yakar, ’neden evet’ denmesi gerektiğini anlatırken, 16 Nisan’da Gönen’de evet rekoru  kırılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi Referandumu öncesi çalışmalarını hızlandıran Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, sahaya indi. Ilıcak Mahalle ziyareti ile evet turuna çıkan Başkan Hüseyin Yakar, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlara referandumda neden ’evet’ denilmesi gerektiğini detaylarıyla anlatan Başkan Yakar, 16 Nisan’da halktan destek istedi. Kapı kapı dolaşıp, yeni anayasayı ve getireceği yenilikleri anlatacaklarını bildiren Başkan Yakar, devletin milletiyle bütünleşeceğini söyledi.

YENİ ANAYASA YENİLİKLER GETİRECEK

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlık için yaptığı ’evet’ gezisinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Yakar, vatandaşların referandumla ve yeni sistemle ilgili merak ettikleri soruları da yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı sisteminin vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak birçok yenilik getireceğini belirten Başkan Yakar, gelecek yeniliklerinden birinin ise bürokratik gecikmelerin ortadan kalkacağını söyledi.

DEVLETİMİZ -MİLLETİYLE BÜTÜNLEŞECEK

Yeni sistemin hızlı karar alan, hızlı icraat yapan etkin bir yönetim modeli olacağına vurgu yapan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, "Bu referandumda devlet ve millet bütünleşecek, çift başlı sistem ortadan kalkacak. Bu referandum ile 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz zihniyetine ’dur’ diyeceğiz. Daha demokratik daha özgür bir Türkiye’nin geleceğini oylayacağız. Ben özelde Gönen’de, genelde ise tüm halkımızın 16 Nisan’da çok yüksek oranda ’evet’ diyeceğine gönülden inanıyorum. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde bu ışığı ve umudu görüyorum" dedi.

GÖNEN’ DE EVET REKOR KIRACAĞIZ

Referandumun Türkiye’nin geleceğini ilgilendirdiğini söyleyen Başkan Yakar, "Bu sistemi halkımıza tüm detaylarıyla anlatıyoruz. 16 Nisan’a kadar mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev gezerek halkımıza neden evet denilmesi gerektiğini anlatacağız. Gönen’in ve geleceğimiz için ’evet’ diyor. Ancak inanıyorum ki 16 Nisan’da Gönen  ilçesi olarak bir evet rekor kıracağız" diye konuştu.TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


06.03.2017 19:23:00
1466