GÖNEN SARIKÖY YATIRIMCILARA AÇILIYOR !

Mahkeme yoluyla Velutsan’dan geri alınan arazi sanayiye kazandırılacak. Hedef, yaratılacak istihdam ile Sarıköy’den göçün önüne geçmek

Kapalı Pazar yerinden kavşağına, meydan düzenlemesinden düğün salonuna, yollarından çevre düzenlemesine kadar son iki yılda yatırımların merkezi olan Sarıköy’e doğalgazın yatırım programına alındığını bildiren Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Sarıköy, Gönen’in gözbebeği. İhaleye çıkacak olan Biga-Gönen yolu ile sanayi bölgesi Sarıköy’ü hareketlendirecek” dedi.

SANAYİYE AÇILACAK

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Sarıköy’den göçün önüne geçmek, mahallede hareketliliği sağlamak amacıyla Velutsan’dan mahkeme yoluyla kazandırılan 100 dönüme yakın arsanın sanayi bölgesi olarak değerlendirileceğini açıkladı.

Gönen Belediyesi olarak, yatırım yapmak isteyen sanayiciye yaratacağı istihdam oranına göre arsanın yatırım amaçlı satılacağını kaydeden Başkan Yakar, “Aynı zamanda, Sarıköyümüze doğalgaz da götüreceğiz” dedi.

Gönen-Biga yol yapımının Karayolları yatırım programında olduğunu, projenin ihaleye hazırlandığını da aktaran Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Gerek yapılacak olan yol, gerekse arsanın yatırıma açılması ve doğalgaz projesi Sarıköy’ü canlandıracak. Gönen Belediyesi olarak, Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği içerisinde Sarıköyümüze çok ciddi yatırımlar kazandırdık. Mahallemize yönelik çalışmalarımız devam edecek” açıklamasında bulundu.

Kaynak : GönenPostasıTAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


22.03.2017 18:50:52
3913