GÖNEN'İN ÜRKÜTÜCÜ FETÖ BİLANÇOSU !

Gönen Postası'nın haberi dudakları uçuklattı. Gönen'de 15 temmuz darbe girişiminin Balıkesir genelinde en fazla yara açtığı ilçelerin başında Gönen İlçesinin yer aldığı iddia ediliyor. Yargımız onlara teslimmiş, emniyetin üst kademesine yuvalanmışlar, başsavcı vekili onlardan, bürokrasinin tepe noktası mülki idare amirini söylemimize bile gerek yok.. Bunların aldığı kararlardan Yürütülen soruşturma ve adli kovuşturmalara kadar yaptıkları her şey şaibeli olabilir..

 

Gönen’de, devletin içindeki FETÖ tablosu oldukça ürkütücü. Ziya, 4 hakimden 2’si, 2 savcıdan başsavcı vekili, 2 emniyet müdürü 2 baş komiser ve İran’da MUTA nikahıyla evlendiği öne sürülen firari kaymakam darbeci çıktı.  Darbeci Kaymakam Hüseyin Parlak ile hakimlerden Ahmet Özkan hala kaçak yaşamı sürerken, emniyet müdürleri Alcı, Tanrıverdi, baş komiserler  Sabuncu, Murat ile hakim Bulut tutuklu.

 

GÖNEN FETÖ’CÜLERİN İNİ OLMUŞ

 

Fetullahçı Terör Örgütünün gerçekleştirdiği 15 temmuz darbe girişiminin Balıkesir genelinde en fazla yara açtığı ilçelerin başında Gönen geliyor. Gönen’de mülki idare amiri başta olmak üzere devletin üst noktaları darbecilerin yönetimine girmiş. 18 Temmuz 2016’da meslekten men edilmesinin akabinde firar eden darbeci Kaymakam Hüseyin Parlak, kaçak yaşamını devam ettiriyor. İlk evliliğini FETÖ’nün çöpçatan hattıyla gerçekleştirdiği ortaya çıkan ve eşi Öznur Parlak tutuklanan Parlak’ın, İran’a kaçtığı, orada da MUTA nikahıyla evlendiği iddiaları gündemde.

 

2014 yılında Gönen’in başarılı emniyet müdürü Ömer Yıldız’ın, Gönen’den gitmesine sebep olan Parlak, Gönen Emniyet Müdürlüğünde deyim yerindeyse FETÖ’cülere teslim etti. Yıldız’dan sonra bir süre vekaleten İlçe Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Baş komiser Sami Tanrıverdi, Tanrıverdi’den sonra atanan İlçe Emniyet Müdürü Nazmi Alcı, baş komiserler Ahmet Sabuncu ile Burhanettin Murat şu anda FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu.

 

YARGIYI DA ELE GEÇİRMİŞLER

 

Gönen Adliyesinde görevli 4 hakimden ikisi Samet Bulut FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanırken, diğer hakim Ahmet Özkan ise hala firar yaşamı sürüyor. İki savcıdan başsavcı vekili Taner Erkaçal da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı.

Gönen’in tepe noktalarını ele geçiren FETÖ’cülerin, görev yaptıkları süre içerisinde almış olduğu kararlardan, yürüttükleri adli vaka ve soruşturmalara kadar her şey, vatandaş tarafından irdelenirken, alınan kararların ne kadar adil olduğu  sorgulanmaya başlandı. TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


25.04.2017 21:39:21
15966