GÖNEN'DE RAMAZAN AYI HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI!

 Gönen Belediyesi ve Gönen İlçe Müftülüğü işbirliği ile ilçe merkezinde bulunan 6 Camii engelli vatandaşlarında rahatça ibadet edilebilmesi için düzenlenirken toplamda 29 Camii-Şerif dezenfekte edilerek ramazan ayına hazır hale getirildi.

Ekipler, camilerde halıları kuru temizleme ve süpürme işlemi ile birlikte, avizeler ve diğer ışıklandırma sistemleri ile iç dış kapı ve camları silindi, ayakkabılıklar temizlendi. Ayrıca cami dışındaki şadırvanlar, tuvaletler ve cami avlularında temizlendi.

Gönen İlçe meydanında Gönen Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirdiği iftar çadırında her gün 5 çeşit yemekten oluşan tabldot usulü 2 bin kişiye iftar verecek.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar yaptığı açıklamada, "Şehr-i Ramazan hepimize tüm islam alemine hayırlara vesile olsun, bir tas sıcak çorbayı paylaşmanın mutluluğunu hep bir arada vatandaşlarımızla sofralarımızda yaşayacağız, bu mübarek Ramazan ayının başta Devletimize, vatanımıza, aziz milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini cenabı rabbimden niyaz ediyorum." dedi.TAKİP İÇİN LÜTFEN SAYFAMIZI BEĞENİN


29.05.2017 14:16:46
1003